Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Portale, na które warto zajrzeć

„12 rzeczy, których nie wiedziałeś o ZUS”, „Czego nie wiesz o ubezpieczeniach społecznych? ZUS to nie tylko emerytury i renty” – to tylko dwa z całego szeregu artykułów o tematyce ubezpieczeń społecznych dostępnych w serwisie edulandia.pl, który miesięcznie odwiedza ok. 400 tys. młodych ludzi. Dzięki niemu Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamierza poszerzyć krąg osób i szkół uczestniczących w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” i konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę w tematyce ubezpieczeń społecznych mogą, już od ponad dwóch tygodni, uczynić to w specjalnym quizie w serwisie gazeta.pl. Już sam tytuł quizu skłania, by go rozwiązać: „Najbardziej życiowy quiz, jaki kiedykolwiek rozwiążesz w sieci”. Nie dziwne więc, że jest to jeden z lepiej „klikających” się testów w serwisie gazeta.pl. W ciągu pierwszych siedmiu dni odnotował ponad 400 tys. wejść i ponad 34 tys. odwiedzin unikalnych użytkowników.

Już w marcu na internetowych stronach Gazety Wyborczej oraz w serwisie wyborcza.biz. ruszy specjalny cykl edukacyjny pt. „Co z naszą emeryturą”. Będzie się można z niego dowiedzieć wszystkich najważniejszych i najbardziej praktycznych informacji z zakresu działania ZUS. Dostępne będą m.in. poradniki dotyczące ustalania prawa do emerytury i zasad wyliczania jej wysokości. Z kolei w kwietniu w dodatku metrocafe.pl zaprezentujemy cały projekt „Lekcje z ZUS” w formie pytań i odpowiedzi uczniów.