Ścieżka nawigacji

Aktualności

Prof. Uścińska spotkała się z wicepremier Emilewicz. Podziękowania dla pracowników ZUS

Podczas spotkania, które odbyło się w poniedziałek (7 września) w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podsumowano m.in. dotychczasową realizację programu Polski Bon Turystyczny.

Minister Jadwiga Emilewicz i prezes Gertruda Uścińska stoją na białym tle z napisem Zakąłd ubęzpieczeń społecznych, podają sobie ręce, prezez Uścińska trzyma bordową teczkę ze złotym orłem, w rogu lewym fragment flagi, czerwony

"W ostatnich miesiącach wykonaliśmy gigantyczną pracę. Wdrożenie Polskiego Bonu Turystycznego w tak krótkim czasie było ogromnym wyzwaniem dla ZUS. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem" - powiedziała prof. Uścińska.

Wicepremier Emilewicz podziękowała pracownikom Zakładu za współpracę przy realizacji programu Polski Bon Turystyczny. "Wymagało to nadzwyczajnych zdolności dostosowania się do bezprecedensowych warunków. To jeden z najbardziej dynamicznie wdrażanych projektów w mojej rządowej karierze” - powiedziała Emilewicz.

"Od ogłoszenia stanu epidemii Covid-19 byliście bohaterami pierwszej linii. To, co zrobiliście w tym czasie, to ogromny krok w odczarowaniu wizerunku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych" - dodała wicepremier, zwracając się do pracowników ZUS.

Wicepremier Emilewicz skierowała na ręce prof. Uścińskiej pismo (plik pdf 296kb), w którym czytamy m.in. "składam podziękowania dla pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za Państwa nieoceniony wkład w walkę z gospodarczymi skutkami pandemii, w trakcie jednego z największych kryzysów w ostatnim stuleciu. Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że stanęli Państwo na wysokości zadania".