Ścieżka nawigacji

Aktualności

Lato z ZUS

Począwszy od 28 czerwca, w każdy weekend, na trasie koncertowej "Lata z Radiem" wszyscy zainteresowani będą mieli do swojej dyspozycji mobilny ZUS, a w nim możliwość rejestracji konta w pierwszym polskim e-urzędzie, czyli na Platformie Usług Elektronicznych oraz uzyskania porady z całego zakresu usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Zdecydowaliśmy się zaangażować w trasę "Lata z Radiem" po sukcesie naszej ubiegłorocznej wakacyjnej współpracy z Polskim Radiem. Po raz drugi jesteśmy więc partnerem edukacyjnym trasy, bo warto podkreślić, że nasz udział w radiowych piknikach wiąże się nierozerwalnie z edukacją. Chcemy przybliżyć ludziom ideę ubezpieczeń społecznych i sam ZUS - tłumaczy Jacek Dziekan, rzecznik prasowy ZUS.

A w ubiegłym roku podczas 10 weekendów trasy "Lata z Radiem" stoisko ZUS cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników pikników. Kilka tysięcy osób zdecydowało się na rejestrację konta na Platformie Usług Elektronicznych, kilkaset odwiedziło stoisko Zakładu w celu uzyskania porady.

Podczas tegorocznej trasy "Lata z Radiem" ZUS - poza obecnością na samych piknikach - będzie też gościł na antenie Programu 1 Polskiego Radia. W każdą sobotę ok. godziny 10.20 gośćmi Romana Czejarka i Karoliny Rożej będą przedstawiciele Zakładu, którzy przybliżą jego działalność i tematykę ubezpieczeń społecznych wszystkim radiosłuchaczom. Po każdym z programów będzie możliwość sprawdzenia się w konkursie wiedzy o ZUS i ubezpieczeniach społecznych.  - Świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych jest - niestety - bardzo niska, warto więc w każdy możliwy sposób ją budować. Konkurs dla radiosłuchaczy, obok zabawy, ma więc służyć podnoszeniu naszej wiedzy - wyjaśnia Jacek Dziekan. Udział w konkursach z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych będą mogły wziąć także osoby, które odwiedzą stoisko ZUS na trasie "Lata z Radiem". Wszystkich serdecznie zapraszamy.