Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS podpisał umowę z kolejnym bankiem

- Współpraca z bankami i szybki proces rejestracji profilu na Platformie Usług Elektronicznych zdecydowanie ułatwi rodzinom występowanie o świadczenia wychowawcze, ale też ułatwi dostęp do instytucji publicznej, do ZUS. Dzięki elektronicznemu kontu w banku każdy w każdej chwili zyska dostęp do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu będziemy mogli rozwijać
e-administrację w naszym kraju
- stwierdził Radosław Stępień, wiceprezes ZUS ds. IT.

Umowa zawarta z Bankiem Ochrony Środowiska ma m.in. ułatwić klientom banku występowanie drogą elektroniczną o świadczenie wychowawcze "500+".

- "Rodzina 500 plus" jest jednym ze strategicznych programów skierowanych do polskich rodzin. Jako polski bank aktywnie wspieramy działania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, których celem jest przywrócenie równowagi demograficznej w Polsce - powiedział Stanisław Kluza, p.o. Prezesa Zarządu Banku.

Specjalna zakładka umożliwiająca ubieganie się o wsparcie w ramach programu "Rodzina 500 plus" zostanie udostępniona w serwisie transakcyjnym BOŚ już w połowie kwietnia br.

Umowa z Bankiem Ochrony Środowiska to już druga umowa między ZUS a bankami, która ma służyć usprawnieniu procesu składania wniosków w ramach "Rodziny 500+" oraz szybkiemu rejestrowaniu profilu w pierwszym polskim e-urzędzie, czyli Platformie Usług Elektronicznych ZUS. 8 marca ZUS zawarł podobną umowę z PKO BP. Już od połowy kwietnia klienci obu banków nie będą potrzebowali wizyty w ZUS, aby się uwierzytelnić zakładając konto na PUE. Zrobi to za nich ich bank dzięki systemowi bankowości elektronicznej.

W niedługim czasie Zakład Ubezpieczeń Społecznych powinien zawrzeć umowy z kolejnymi bankami. Negocjacje trwają.