Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Punkt Obsługi Klientów w Piekarach Śląskich - dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Punkt Obsługi Klientów w Piekarach Śląskich - dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Gdzie znajduje się punkt obsługi klientów  ZUS

W Piekarach Śląskich naszych klientów obsługujemy w punkcie obsługi klientów​​​​​​​  w budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 92.

Miejsca parkingowe

Na parkingu z tyłu budynku jest wyznaczone jedno miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku wejściem głównym od ul. Bytomskiej 92. Przy wejściu jest podnośnik. Drugie wejście dla osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się z tyłu budynku. Skorzystaj z windy.

Drzwi wejściowe do budynku

Drzwi do budynku nie otwierają się automatycznie. Naciśnij dzwonek, aby uzyskać pomoc w otwarciu drzwi. W ten sposób zapewniamy klientom ze szczególnymi potrzebami dostęp alternatywny do budynku do czasu zamontowania drzwi automatycznych. Osoby z dysfunkcją narządu wzroku, mogą skorzystać z  systemu nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT, który znajduje się z prawej strony wejścia do budynku.

Wewnątrz budynku

Stanowiska obsługi klientów znajdują się na parterze. Na drodze do stanowisk są schody. Skorzystaj z podnośnika. Wszystkie drzwi na drodze do stanowisk nie otwierają się automatycznie. Drzwi do pomieszczeń, w których są obsługiwani klienci, są otwarte podczas godzin wyznaczonych na obsługę.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

W budynku jest toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu.