Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Toruń: I etap Olimpiady za nami

We wtorek, 23 listopada br. podczas zmagań olimpijskich młodzież ze szkół ponadpodstawowych zmierzyła się z testem o ubezpieczeniach społecznych. Były pytania o wiek emerytalny w Polsce, świadczenia z ubezpieczeń rentowych, zasiłek chorobowy i opiekuńczy, ulgę na start, kapitał początkowy, czy Platformę Usług Elektronicznych ZUS. O tym, która szkoła awansuje do wojewódzkiego etapu, zadecyduje punktacja i czas udzielenia odpowiedzi.

kolaż ze zdjęć z i etapu olipiady w Toruniu, widac dzieci siedzące w ławkach i piszące test

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to zwieńczenie czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych pt. „Lekcje z ZUS”, podczas których młodzież dowiaduje się, czym naprawdę jest system ubezpieczeń społecznych, jakie niesie korzyści, a jakie obowiązki.

Od tego roku szkolnego Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajduje się na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oznacza to, że laureaci Olimpiady będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Na zwycięzców czekają także indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe.

To bardzo pozytywne widzieć, jak młodzi ludzie angażują swój czas by dowiedzieć się jak najwięcej o ubezpieczeniach społecznych, a to przecież niełatwe tematy. Wyniki zmagań I etapu Olimpiady „Warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych” poznamy 17 grudnia 2021 r. II etap Olimpiady, etap wojewódzki, odbędzie się 11 stycznia 2022 r. Za wszystkich uczniów trzymamy mocno kciuki.