Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Finał Olimpiady już 26 kwietnia

W II etapie w każdym województwie rywalizowały ze sobą trzyosobowe zespoły - zwycięzcy etapu szkolnego. Wśród nich byli przedstawiciele każdego rodzaju szkół: zawodowych, techników i liceów. Na 25 pytań wielokrotnego wyboru odpowiadała w ciągu 30 minut młodzież z placówek ogólnych i profilowanych, ekonomicznych. A mierzyli się z pytaniami z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych. W II etapie Olimpiady oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność pracy w grupie.

W tegorocznej edycji Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wystartowało aż 31 tys. uczniów z 912 szkół, tj. o ok. 12 tys. uczniów i ponad 360 szkół więcej niż w pierwszej edycji.

Finał już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie.

Lista zespołów zakwalifikowanych do finału:

http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada-wiedzy/ii-etap

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (wcześniej konkurs pod tą samą nazwą) jest elementem Lekcji z ZUS. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach. Celem zajęć jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Lekcje z ZUS mają kształtować świadomość ubezpieczeniową młodzieży i uczyć zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Współorganizatorem Olimpiady jest partner medialny: Interia.pl: https://www.bryk.pl/artykul/co-wiesz-o-zus