Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Olimpiada na Facebooku

Nasze największe przedsięwzięcie edukacyjne to organizowana od 2014 roku dla uczniów szkół ponadpodstawowych Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wydarzenie gromadzi co roku coraz więcej uczestników. W tym roku szkolnym Olimpiadę pisało 35 tys. uczniów z blisko 1,5 tys. szkół w Polsce. Rosnąca popularność konkursu spowodowała, że zaczęliśmy szukać odpowiedniego kanału komunikacji z młodzieżą przygotowującą się do Olimpiady. A tam, gdzie jest młodzież, jest też Facebook.

Facebookowa strona Olimpiady powstała 2 lata temu. Jej celem jest edukacja ubezpieczeniowa oraz promocja konkursu. Publikowane materiały są dopasowane do młodego odbiorcy. Zespół administratorów przygotował dziesiątki grafik, infografik i animacji, które w atrakcyjnej dla młodego odbiorcy formie bawiąc, uczą i ucząc, bawią. Ambitni mogą sprawdzić swoją wiedzę w quizach opartych na ciekawych studiach przypadków. Skorzystają też nauczyciele, którzy mogą wykorzystać publikowane materiały na lekcjach. Większość treści zamieszczonych na profilu to autorskie prace administratorów.

Użytkownicy profilu (a jest ich już blisko 1000) dzielą się swoimi wrażeniami z Olimpiady, publikują zdjęcia oraz je komentują. Administratorzy profilu umieszczają też informacje ze źródeł zewnętrznych, m.in. portali internetowych. Dla osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych powstały również specjalne grupy, w tym jedna utworzona z myślą o nauczycielach przygotowujących swoich uczniów do Olimpiady.

Jak znaleźć profil Olimpiady na Facebooku? Wystarczy w przeglądarce platformy wpisać: Olimpiada warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Można też kliknąć bezpośrednio w link do profilu. Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu i oczywiście do polubienia go.