Ścieżka nawigacji

Aktualności

Wiemy, które szkoły zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych

W wojewódzkim etapie o awans do finału będą rywalizować trzyosobowe zespoły, które wypadły najlepiej w swoich szkołach. Łącznie zakwalifikowało się 340 szkół. Gratulujemy!

Lista zespołów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Olimpiady (plik xlsx 59kb).

Drugi etap zmagań z tematem ubezpieczeń społecznych odbędzie się 7 marca 2023 roku. 21 lutego 2023 roku komitety wojewódzkie Olimpiady zawiadomią uczestników o miejscu, w którym odbędzie się konkurs.

Olimpijczycy zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru, który będzie się składał z 25 pytań. O wyniku zadecyduje nie tylko poprawność udzielonych odpowiedzi, ale także czas, w jakim uda im się go rozwiązać.

Do finału Olimpiady zakwalifikuje się 16 zespołów, które zdobędą minimum 20 punktów oraz maksymalnie cztery dodatkowe wskazane przez Komitet Główny.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Cieszymy się, że projekt „Lekcje z ZUS” spotyka się z coraz większym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i władz oświatowych. Każdego roku sukces w Olimpiadzie otwiera laureatom i finalistom drzwi na wyższe uczelnie. Jest też dla nich okazją do zdobycia cennych nagród.

W 2020 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej doceniło rangę edukacyjną i prestiż Olimpiady ZUS. Od kwietnia 2020 r. znalazła się ona w wykazie olimpiad tematycznych. Olimpiada odbywa się pod patronatem  Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.