Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Za nami I etap Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych – poznaj wyniki

14 grudnia 2021 r. uczniowie rozwiązali on-line test z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań. Dotyczyły one całego obszaru ubezpieczeń społecznych –  od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Do tego etapu zmagań uczestnicy przygotowywali się z podręcznika dla ucznia do „Lekcji z ZUS”. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych.

W niektórych szkołach rywalizacja pomiędzy uczniami była tak wyrównana, że aby wyłonić trzech najlepszych uczniów, którzy od tej pory w dalszych etapach stanowić będą zespół, konieczne było przeprowadzenie dogrywek.

Ostatecznie, do II etapu zakwalifikowało się 310 zespołów z całej Polski.

Drugi, wojewódzki etap Olimpiady, odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. O szczegółach będą informować Koordynatorzy wojewódzcy.

Zespoły, które przechodzą do II etapu Olimpiady.

Wszystkim uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zmagania na etapie wojewódzkim.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Od początku projektu, czyli od roku szkolonego 2014/2015 w zmaganiach wzięło udział ponad 167 tys. młodych osób. Początkowo młodzież brała udział w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W roku szkolnym 2016/2017 przekształciliśmy go w Olimpiadę pod tą samą nazwą. Od 22 kwietnia Olimpiada znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tytuł laureata naszej Olimpiady od roku szkolnego 2021/2022 będzie uprawniał do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.