Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Legnica: mocna inauguracja w Energetyku

Organizatorem wydarzenia byli równoprawni partnerzy: szkoła oraz nasz oddział ZUS. W inauguracji projektu „Lekcje z ZUS” wzięli udział uczniowie jednej z klas drugich legnickiego Energetyka oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością na inauguracji zaszczycili nas: przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, dyrektorzy lub reprezentanci kilku legnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz dziennikarze.

W czasie lekcji pokazowej trzydziestoosobowa grupa młodzieży miała okazję poznać ubezpieczenia społeczne „w pigułce”. Na kolejnych zajęciach, przeprowadzonych już przez nauczyciela, uczniowie uzupełnią swoje wiadomości. Spotkanie poprowadził koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji. Było ciekawie, bo młodzież zadawała interesujące pytania i była aktywna. Uczniowie z uwagą obejrzeli filmiki pokazowe, sondę na temat ubezpieczeń społecznych przeprowadzoną wśród ich rówieśników oraz kilka komiksów.

Wybór szkoły na inaugurację projektu nie był przypadkowy. Już od pięciu lat legnicki oddział ZUS współpracuje z Energetykiem, i to z dużymi efektami.

W tym roku w projekcie „Lekcje z ZUS” bierze udział jeszcze 18 innych szkół z terenu działania Oddziału w Legnicy.

Emilia Nowakowska
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
Oddział ZUS w Legnicy