Ścieżka nawigacji

Aktualności

"ZUS dla Ciebie" - poranek w telewizyjnej jedynce

Kolejna edycja ruszyła 6 lutego, tradycyjnie już w porannym programie "Kawa czy herbata?". Co środę, pomiędzy 6.30 a 7.00, eksperci Zakładu przedstawiają bieżące informacje na temat praw i obowiązków płatników składek, świadczeniobiorców oraz ubezpieczonych. Wyjaśniają najbardziej zawiłe pojęcia i odpowiadają na pytania widzów. Każdy z odcinków będzie można obejrzeć również na multimedialnych monitorach, znajdujących się w salach obsługi klienta we wszystkich placówkach ZUS.

Formuła trzydziestu planowanych odcinków przewiduje za każdym razem krótki, trzyminutowy reportaż przedstawiający temat dnia oraz rozmowę z ekspertem w studio. Dodatkowo, co bardzo istotne, od chwili rozpoczęcia emisji materiału "ZUS dla Ciebie" aż do zakończenia porannego pasma telewizji śniadaniowej, ekspert ZUS pełni dyżur telefoniczny w sprawach związanych z omawianą tego dnia tematyką.

Podczas poprzedniego cyklu przed telewizorami zasiadało co tydzień ponad 400 tys. widzów. W chwili największej oglądalności program osiągnął aż 20 proc. udział w rynku, co jest wielkością rekordową wśród głównych stacji telewizyjnych w pasmach porannych. W badaniach marketingowych prowadzonych na zlecenie Telewizji Polskiej, cykl "ZUS dla Ciebie" został wskazany przez widzów jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów pasma "Kawa czy herbata?". Wszystko wskazuje na to, że obecna edycja będzie mogła poszczycić się równie wysokimi wskaźnikami. Jej zakres tematyczny został bowiem dostosowany do rosnącego zapotrzebowania Polaków na wiedzę o ich prawach i obowiązkach w świetle nowych przepisów.